برای شرکت در یک مرحله آزمون رایگان شبیه ساز تیزهوشان اینجا کلیک کنید

برای شرکت در یک مرحله آزمون رایگان شبیه ساز اینجا کلیک کنید

گام به گام

جزوات هوش
هوش نهم
دانلود رایگان
هوش ششم
دانلود رایگان

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

سوالات آزمون به شیوه‌ی چهارگزینه‌ای، به منظور سنجش «هوش»، «استعداد» و «خلاقیت» دانش‌آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می‌شود. در هر یک از سوالات، فقط یکی از گزینه‌ها که در مقایسه با سایر گزینه‌ها انتخاب مناسب‌تری است، به‌عنوان پاسخ صحیح آن سوال در نظر گرفته می‌شود.

به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره‌ی مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره‌ی منفی برای داوطلب در نظر گرفته می‌شود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره‌ای منظور نخواهد شد.

چنانچه داوطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 نمره‌ی منفی برای او منظور خواهد شد.

تعداد دفترچه‌ها و سوالات، سهم امتیاز هر یک از دفترچه‌ها و مدت زمان پاسخگویی به سوالات، هفته‌ی قبل از برگزاری آزمون مزبور از طریق سامانه‌ی my.medu.ir اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم

هر سال متقاضیان بسیاری برای ورود به مدارس تیزهوشان در آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم شرکت می‌کنند، اما به دلیل شناخت ناکافی دانش آموزان از سوالات آزمون تیزهوشان در آزمون نتیجه مطلوبی کسب نمی‌کنند. اگر دانش آموزان با نمونه سوال‌های آزمون تیزهوشان نهم به دهم آشنا باشند و سرعت بالایی در حل مسائل داشته باشند قطعا در آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته خواهند شد.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم دارای دو دفترچه سوال استعدادهای تحصیلی و استعدادهای تحلیلی است. دانش آموزان برای ثبت نام آزمون تیزهوشان باید از طریق سایت استعدادهای درخشان نهم به دهم به نشانی اینترنتی my.medu.ir اقدام کنند.

دانش آموزان برای موفقیت در آزمون باید از بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای کسب امتیاز قبولی استفاده کنند. آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم سالی یکبار به صورت هماهنگ کشوری در موعد مقرر برگزار می‌شود.

محتوای آزمون تیزهوشان برای ورود به پایه دهم

سوالا آزمون تیزهوشان برای ورود به پایه‌ی دهم شامل دو دسته‌ی اصلی استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. 50 درصد امتیاز سوالات مربوط به استعداد تحلیلی و 50 درصد امتیاز نیز مختص به استعداد تحصیلی است. داوطلبان باید ظرف 50 دقیقه به 50 سوال تحلیلی پاسخ بدهند.

منابع طرح سوالات تحصیلی، تمام کتاب‌های درسی پایه‌های هشتم و نهم است و به صورت چهار گزینه‌ای طرح می‌شود. به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره‌ی مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره‌ی منفی برای داوطلب منظور می‌شود. سوالات استعداد تحصیلی شامل درس‌های قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات است. داوطلبان باید ظرف 70 دقیقه به 50 سوال بخش استعداد تحصیلی پاسخ بدهند.

آزمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم به صورت هماهنگ کشوری برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. داوطلبان ابتدا برای ثبت نام باید به سامانه سمپاد مراجعه نمایند و فرم ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم را با دقت تکمیل کنند، در صورتی که دانش آموز در فرایند ثبت نام سوالی داشت، می‌تواند به دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کند.

پس از ثبت نام در سامانه‌ی آزمون سمپاد با آدرس اینترنتی my.medu.ir، داوطلبان باید برای آزمون آماده شوند. توجه کنید کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت استعدادهای درخشان در قسمت پنل شخصی دانش آموز قرار می‌گیرد. دقت کنید که برای ورود به جلسه آزمون به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم الزامی می‌باشد.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم چند هفته پس از برگزاری آزمون در سایت استعدادهای درخشان قرار می‌گیرد، در صورت عدم پذیرش داوطلب در مدارس تیزهوشان با شرط اینکه حداقل 3 دلیل برای ناراضی بودن از نتیجه آزمون داشته باشد می‌تواند اعتراض خود را در سامانه سمپاد ثبت نماید.

📌 تمام اطلاعیه‌ها در خصوص آزمون تیزهوشان نهم به دهم در سایت سمپاد در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.