برای شرکت در یک مرحله آزمون رایگان شبیه ساز تیزهوشان اینجا کلیک کنید

برای شرکت در یک مرحله آزمون رایگان شبیه ساز اینجا کلیک کنید

آزمون آنلاین

ویژگی های آزمون شبیه ساز و دوره های مَسترهوش

جامعه آماری بالا

یکی از بارزترین ویژگی های یک آزمون شبیه¬ساز استاندارد، داشتن جامعه آماری بالا است تا دانش-آموزان بتوانند معیار واقعی از تعیین سطح خود داشته باشند. کارنامه تحلیلی ارائه شده به ازای هر آزمون، کمک شایانی به هدایت تحصیلی دانش آموز و اساتید وی خواهد نمود. اما، مَسترهوش به دلیل ارائه آزمون های شبیه ساز با استاندارد بالا، استفاده از اساتید برتر و مورد اعتماد دانش آموزان از سراسر کشور با اختلاف دارای بالاترین جامعه آماری آزمون های شبیه ساز است. این آزمون¬ها در سال های گذشته به صورت منطقه ای در اقصی نقاط ایران برگزار می گردید، اما، از سال 1402 هسته علمی مؤسسه مَسترهوش تصمیم گرفت تا این آزمون بصورت یکپارچه برگزار گردد و این تصمیم عالی باعث چند برابر شدن جامعه آماری آن گردیده است.

مطابقت بالای 90 درصد با آزمون اصلی شبیه ساز

تجربه  سه سال گذشته به­روشنی نشان می­دهد که  آزمون­های شبیه­ساز مؤسسه مَستر­هوش دارای مطابقت بالای 90 درصد با آزمون اصلی تیزهوشان در پایه­های ششم و نهم بوده است. بطور مثال، در سال گذشته از 60 سوال دفترچه اول، حدود 55 سوال و از 60 سوال دفترچه دوم 56 سوال،  توسط آزمون­های دوره­ای مؤسسه مَسترهوش پوشش داده شده بود. نکته مثبت تکرار دقیق تعداد زیادی از این سوالات در آزمون اصلی تیزهوشان یوده است. دلیل این موفقیت وجود یک تیم کاملا حرفه­ای از بهترین اساتید و مؤلفان آزمون­های شبیه ساز برای طراحی سوالات است. این سوالات با سبک­ها و شیوه­های مختلف درآزمون­های مختلف تکرار می­گردد تا دانش­آموز قادر باشد با سبک سؤالات و شیوه برگزاری آزمون تیزهوشان آشنا شود و  در صورت تغییر جزئی سبک سوال در آزمون  اصلی، منظور اصلی طراح را فهمیده و براحتی ار عهده سوال برآید.

بانک سوال

مؤسسه مَسترهوش دارای یک بانک 50 هزار تستی از تست­های آزمون تیزهوشان است که خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق این سوالات به صورت تالیفی و با مطابقت بسیار بالا با سوالات آزمون اصلی است. مؤسسه این دارایی را مدیون استفاده از بهترین طراحان و مؤلفان سوال، از سراسر کشور است. با وجود این پشتوانه می­توانیم به­راحتی ادعا کنیم که آزمون­های مؤسسه مَسترهوش، دچار هیچ­گونه مشکلی از لحاظ سوالات تکراری کتاب­های موجود در بازار و آزمون­های گذشته خود نخواهد بود. این امر مؤسسه را قادر می­سازد تا در قالب آزمون­های آفلاین نیز فعالیت کرده و این سوالات را با قیمت­های بسیار نازل­تر و در بعضی مواقع بصورت رایگان در اختیار دانش­آموزان عزیز و مدرسان محترم قرار دهد.

تألیف کتاب منحصر به اعضای مؤسسان مؤسسه

یکی­از ویژگی­های بارز اساتید برتر نسبت به سایر اساتید برگزارکننده دوره­های تیزهوشان، تالیف کتاب و جزوه­های بصورت انحصاری توسط آنها است. تیم مؤسسان مَسترهوش در حال تالیف متفاوت­ترین و جامع­ترین کتاب تیزهوشان در مقطع ششم و نهم است که همه نیازهای دانش­آموزان و اساتید محترم را پوشش خواهد داد. به استحضار خوانندگان عزیز این مطلب می­رساند که سبک سوالات آزمون تیزهوشان در سالیان گذشته بصورت کاملا محسوسی تغییر یافته و ضمن احترام به همه مؤلفان محترم کتاب­های موجود در بازار، متاسفانه این تغییرات هنوز بطور کامل در درس­نامه و تست­های موجود در این کتاب­ها تغییر نیافته است. تیم علمی مَسترهوش تصمیم گرفته تا این تغییرات را با ارائه یکی از جامع­ترین کتاب های تیزهوشان، پوشش دهد. این کتاب در 7 مبحث هوش کلامی، محاسباتی، تصویری، منطقی، طبیعی و آزمون های شبیه ساز تالیف گردیده که هر یک از مباحث دارای درس­نامه کامل و تست­های مشابه­سازی­شده با آزمون­های اصلی خواهد بود که بزودی از طریق فروشگاه مربوط به وب سایت مؤسسه در اختیار دانش­آموزان محترم قرار خواهد گرفت

تحلیل سوالات آزمون

بعد از برگزاری هر آزمون، تیم علمی، سوالات آزمون را بصورت جز به جز تحلیل کرده و روش ­های مختلف حل تست­ ها را آموزش خواهند داد. تحلیل این سوالات به سه صورت انجام می­پذیرد.

  1. ارائه فایل pdf پاسخ تشریحی سوالات
  2. برگزاری کلاس آفلاین: بعد از برگزاری هرآزمون، طراحان سوال بصورت ویدئوی اقدام به تشریح پاسخ ها می­نمایند. ویدئوی مربوط به این کلاس­ها در پنل اختصاصی دانش ­آموزان قرار می­گیرد تا بتوانند در زمان مناسب و در چندین مرتبه آن را مشاهده و از روش حل تست ها بهره­ مند گردند.
  3. بعضی از کلاس­ های تحلیل در بسترهای آنلاین برگزار می­گردند که دانش­آموزان قادر خواهند بود بصورت زنده، سوالات خود را در زمینه آزمون مورد نظر با طراح درمیان گذاشته و مشکلات خود را در زمینه آزمون مورد نظر مطرح نمایند.

ارائه کارنامه تحلیلی

یکی از عواملی که به والدین و مخصوصاً اساتید دانش­ آموزان یاری می­رساند تا برنامه­ ریزی دقیق­ تری در  مورد روند مطالعه دانش­ آموزان داشته باشند، ارائه کارنامه تحلیلی بعد از هر آزمون خواهد بود. در این کارنامه، نمره خام، نمرات تراز و رتبه شهری، منطقه ، کشوری درج گردیده است. همان ­گونه که مستحضر هستید دانش­آموزان در هر شهر، بصورت مجزا و با هم­ جنس خود رقابت می­کنند. به ­دلیل وجود ترازهای قبولی متفاوت در شهرهای مختلف و همچنین بین دو جنسیت پسر و دختر،  در کارنامه تحلیلی ارائه شده توسط گروه مَستر هوش، رتبه­ها بر اساس جنسیت و مناطق نیز ارائه می­گردد. این کارنامه ­ها بلافاصله بعد از پایان زمان آزمون در اختیار داوطلبین قرار خواهد گرفت.

آزمون آنلاین وحضوری

یکی از دغدغه ­های دانش ­آموزان در مسیر آمادگی برای آزمون تیزهوشان، مختل شدن زمان­ بندی انجام­ شده توسط آنها بواسطه آزمون ­های مستمر و هفتگی است. برنامه­ریزی انجام­شده  توسط مَستر هوش بدین صورت خواهدبود که زمان تمام آزمون­ها از ابتدا مشخص باشد تا در روند برنامه­ریزی سالانه دانش ­آموزان و مشاوران آنها اختلالی ایجاد نگردد. همچنین بواسطه نمایندگی­ های مختلف مَستر هوش در سراسر کشور، امکان برگزاری دوره­ های آمادگی  تیزهوشان نیز به مراه آزمون آنلاین فراهم می­باشد تا دانش­ آموزان ضمن فراگیری نکات آموزشی، در جو آزمون قرار بگیرند.

بهره گیری از مشاور و پشتیبان

شرایط سنی داوطلبین آزمون تیزهوشان و عدم آشنایی آنها با فضای آزمون­های سراسری، یکی از چالش­های اصلی آنها در مسیر موفقیت است. در مَسترهوش تیمی حرفه­ای از مشاوران، بعد از هر آزمون، نقاط ضعف دانش ­آموزان را شناسایی کرده و این گزارشات را در جلسات مستمر در اختیار دانش­ آموزان و والدین آنها قرار خواهند داد.

ثبت نام آزمون ها